Jovan Popovic Kikinda

Međunarodno takmičenje “Dabar” 2017.

LogoJPopovic

facebook-logo-square-webtreatsetc 106120-3d-glossy-orange-orb-icon-people-things-people-worker

AktivneSkole           12027596 162669527414365 4335412259158504929 n

Serbian Chinese (Simplified) English German Hungarian Italian Norwegian Romanian

Međunarodno takmičenje “Dabar” 2017.

"Dabar" je Međunarodno takmičenje iz računarske i informatičke pismenosti za učenike osnovnih i srednjih škola. Glavni cilj ovog takmičenja je povećanje interesovanje učenika za računarstvo i informatiku. Želja je da se pokaže da računar nije samo sredstvo za komunikaciju, pretraživanje interneta, obradu teksta, slušanje muzike i gledanje filmova. Računar je neiscrpan izvor zanimljivih logičkih problema, zbog čega rad na računaru nikada nije dosadan. Na zanimljiv i interaktivan način kroz ovo takmičenje učenici se upoznaju sa oblastima računarstva i informatike. Pitanja su tako koncepirana da kod učenika razvijaju veštine rešavanja problema, algoritamski način razmišljanja, logičko rešavanje problema, pravilnu upotrebu informacionih tehnologija i njen uticaj na društvo. Učenici kroz ovo takmičenje saznaju na koji način rešavanje problema može biti zanimljivo i zabavno. Takmičenje je prvi put organizovano u Litvaniji 2004. Do sada je organizovano u više od 40 zemalja širom sveta.

U našoj školi je 22. i 23. novembra održano Školsko takmičenje za učenike od V do VIII razreda. Učestvovalo je 80 učenika.

Fotografije možete pogledati OVDE