Organi škole
- Details
- Published: Friday, 28 June 2013 07:16
- Hits: 4588
Školski odbor | |
Savet roditelja | |
Stručna veća i timovi |
♦ OŠ "Đura Jakšić" Kikinda
♦ OŠ "Sveti Sava" Kikinda
♦ OŠ "Žarko Zrenjanin" Kikinda
♦ OŠ "Vuk Karadžić" Kikinda
♦ OŠ "Feješ Klara" Kikinda
♦ OŠ "6 Oktobar" Kikinda
♦ OŠ "1. Oktobar" Bašaid
♦ OŠ "Ivo Lola Ribar" Novi Kozarci
♦ OŠ "Vasa Stajić" Mokrin
♦ OŠ "Gligorije Popov" Rusko Selo
♦ OŠ "Petar Kočić" Nakovo
♦ OŠ "Milivoj Omorac" Iđoš
♦ OŠ "Slavko Rodić" Banatsko Veliko Selo
♦ OMŠ "Slobodan Malbaški" Kikinda
MB škole: 08020833
PIB škole: 101079936
Adresa: Kralja Petra I 63
Mesto: 23300 Kikinda
Telefon: +381-230-400-390
Telefaks: +381-230-27-363
е-mail: jpskola@gmail.com
web:
Školski odbor | |
Savet roditelja | |
Stručna veća i timovi |
Program saveta roditelja
U školi je planiran rad Saveta roditelja, kao savetodavnog tela i broji 16 članova. Njime rukovodi predsednik saveta roditelja, Dragan Ćirić, otac učenice sedmog razreda.
Savet roditelja :
Savet roditelja svoje predloge, pitanja i stavove upućuje organu upravljanja, direktoru, stručnim organima ustanove i učeničkom parlamentu. Način izbora saveta roditelja ustanove uređuje se statutom ustanove, a rad poslovnikom saveta. Predstavnici saveta roditelja biraju se svake školske godine.
Školski odbor je organ upravljanja ustanove. Školski odbor broji devet članova, tri nastavnika iz škole, tri predstavnika roditelja, tri predstavnika lokalne društvene zajednice koje imenuje i razrešava skupština jedinice lokalne samouprave. Sednicama školskog odbora prisustvuje i učestvuje u njihovom radu predstavnik sindikata u školi, bez prava odlučivanja.
Sastav školskog odbora
Predstavnici lokalne zajednice:
Predstavnici škole:
Predstavnici roditelja:
Aktivnosti školskog odbora:
Donosi statut, pravila ponašanja u ustanovi i druge opšte akte i daje saglasnost na akt o organizaciji i sistematizaciji poslova; donosi program obrazovanja i vaspitanja, razvojni plan, školski program, godišnji plan rada i usvaja izveštaje o njihovom ostvarivanju, vrednovanju i samovrednovanju; donosi plan stručnog usavršavanja zaposlenih i usvaja izveštaj o njegovom ostvarivanju; utvrđuje predlog finansijskog plana za pripremu budžeta Republike Srbije; donosi finansijski plan ustanove u skladu sa zakonom; usvaja izveštaj o poslovanju, godišnji obračun i izveštaj o izvođenju ekskurzija, odnosno nastave u prirodi; raspisuje konkurs i bira direktora; razmatra poštovanje opštih principa, ostvarivanje ciljeva obrazovanja i vaspitanja i standarda postignuća i preduzima mere za poboljšanje uslova rada i ostvarivanje obrazovno-vaspitnog rada; donosi plan stručnog usavršavanja zaposlenih i usvaja izveštaj o njegovom ostvarivanju; odlučuje po žalbi, odnosno prigovoru na rešenje direktora; obavlja i druge poslove u skladu sa zakonom, aktom o osnivanju i statutom.
Organ upravljanja donosi odluke većinom glasova ukupnog broja članova.
STRUČNO VEĆE ZA OBLASTI PRIRODNIH NAUKA MATEMATIKA, FIZIKA, TIT, INFORMATIKA I RAČUNARSTVO
Članovi ovog veća su:
STRUČNO VEĆE ZA OBLASTI PRIRODNIH NAUKA BIOLOGIJA, HEMIJA, GEOGRAFIJA
Članovi ovog veća su:
STRUČNO VEĆE ZA OBLASTI DRUŠTVENIH NAUKA SRPSKI JEZIK, ENGLESKI JEZIK, NEMAČKI JEZIK, ISTORIJA
Članovi ovog stručnog veća su:
STRUČNO VEĆE ZA OBLASTI VEŠTINA FIZIČKO VASPITANJE, MUZIČKA KULTURA, LIKOVNA KULTURA
Članovi ovog veća su:
STRUČNO VEĆE ZA OBLAST RAZREDNE NASTAVE
Članovi ovog stručnog veća su:
STRUČNI AKTIV ZA RAZVOJNO PLANIRANJE
Zadatak stručnog aktiva je da sačini školski razvojni plan za period od tri godine odredi razvojne i specifične ciljeve i zadatake kao i aktivnosti kojima će se isti realizovati. O ostvarenim i neostvarenim aktivnostima i postignutim rezulatatima obaveštava sve članove kolektiva.
STRUČNI AKTIV ZA RAZVOJ ŠKOLSKOG PROGRAMA
Zadatak aktiva je da prati ostvarivanje školskog programa , stara se o ostvarivanju postavljenih opšti i specifičnih ciljeva i zadataka obrazovanja i vaspitanja.
STRUČNI TIM ZA VREDNOVANJE I SAMOVREDNOVANJE RADA ŠKOLE
Tim utvrđuje postupke praćenja ostarivanja programa obrazovanja i vaspitanja, drugih oblika obrazovno - vaspitnog rada, osnova i merila za samovrednovanje i vrednovanje kvaliteta rada ustanove radi osiguranja svih oblika obrazovno – vaspitnog rada i uslova u kojima se on ostaruje.
STRUČNI TIM ZA ZAŠTITU UČENIKA OD NASILJA
Zadatak tima je da sačini plan zaštite za učenike i koordinira sprovodjenje mera zaštite učenika, izradu i realizaciju programa zaštite učenika.
STRUČNI TIM ZA INKLUZIVNO OBRAZOVANJE
Zadak tima je da identifikuje učenika kome je neophodan IOP, osmišljava mere za sprovođenje IOP-a, brine o saradnji nastavnika i roditelja, prati sprovođenje IOP-a, sarađuje sa OŠ „6. oktobar“ kao servisnim centrom – neposredna pomoć defektologa.
STRUČNI TIM ZA PROFESIONALNI RAZVOJ
Zadatak tima je da utvrđuje potrebe pojedinaca i ustanove, izrađuje godišnji lični plan profesionalnog razvoja zaposlenih, rednuje uticaj stručnog usavršavanja na razvoj i postignuća dece i učenika i analizira rezultate samovrednovanja i spoljašnjeg vrednovanja u odnosu na dobiti stručnog usavršavanja.
STRUČNI TIM ZA RAZVOJ MEĐUPREDMETNIH KOMPETENCIJA I PREDUZETNIŠTVA
STRUČNI TIM ZA OBEZBEĐIVANjE KVALITETA I RAZVOJ USTANOVE
PEDAGOŠKI KOLEGIJUM
Pedagoški kolegijum čine predsednici stručnih veća i stručnih aktiva. Članovi pedagoškog kolegijuma naše škole za tekuću školsku godinu su:
Nadležnosti pedagoškog kolegijuma su da se stara o osiguranju kvaliteta i unapređivanju obrazovno-vaspitnog rada, prati ostvarivanje programa obrazovanja i vaspitanja i obrazovnih standarada,vrednuje rezultate rada nastavnika i stručnog saradnika, preduzima mere za jedinstven i usklađen rad sa učenicima i odraslima u procesu obrazovanja i vaspitanja i rešava druga stručna pitanja obrazovno-vaspitnog rada.
Nadomak srca grada, u jednoj od glavnih ulica, na mestu nekadašnje Ruske gimnazije, nalazi se Osnovna škola „Jovan Popović“.
Naša škola bila je prva osmogodišnja škola u Kikindi. Osnovana je 1950. godine, a od 1951. godine nosi ime Jovana Popovića, književnika i revolucionara rođenog ovde, u Kikindi.
Danas škola ima 400 učenika raspoređenih u 18 odeljenja, a za učenike nižih razreda obezbedili smo jedno odeljenje produženog boravka.
Mi smo škola sa sportskom tradicijom i tradicijom negovanja kulture dramskog stvaralaštva.
Važno nam je da u školi vlada podsticajna atmosfera koja doprinosi razvoju i napredovanju učenika i negovanju njihovih sposobnosti i talenata. Razvijajući odnose obostranog uvažavanja nastavnika, učenika i roditelja, kao i spremnost na preuzimanje odgovornosti pomažemo našim učenicima da stiču sigurnost, veru u sebe i druge.