Jovan Popovic Kikinda

2014/15.

LogoJPopovic

facebook-logo-square-webtreatsetc 106120-3d-glossy-orange-orb-icon-people-things-people-worker  

 

 

 

AktivneSkole           12027596 162669527414365 4335412259158504929 n

Serbian Chinese (Simplified) English German Hungarian Italian Norwegian Romanian

Takmičenja 2014/15.

"TRKA ZA SREĆNIJE DETINjSTVO" 2014.

Kategorija I razred ( dečaci)

Veljko Stankić,  I-2, 3. mesto

Kategorija III razred ( dečaci)

Stepanov Dušan, III-2, 2. mesto

Janjić Dario,  III-1, 3. mesto

Kategorija IV razred (devojčice)

Stepanov Gordana, IV-2,  2. mesto

Kategorija V razred (dečaci)

Radulović Milan, V-2,  1. mesto

Kategorija V razred (devojčice)

Veskov Dejana,  V-1, 2. mesto

Kategorija VIII razred (devojčice)

Marjan Pepić VII-1

Adamović Marina, VIII-2, 2. mesto

Učitelji i nastavnik fizičkog vaspitanja Vasa Mikalački

OPŠTINSKO TAKMIČENjE STONI TENIS

Ekipa -treće mesto

Luka Čubrilo VII-2

Miloš Babić VII-2 i

Teodor Iličin VIII-1

Pojedinačna konkurencija

Luka Čubrilo VII-2, prvo mesto i plasman na okružno takmičenje gde je zauzeo 2. mesto

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Vasa Mikalački

DOPISNA OLIMPIJADA 2014.

Povodom 1. oktobra - Dana "Arhimedesa", Društvo matematičara "Arhimedes" organizovalo je Dopisnu matematičku olimpijadu (konkurs). Učenik odeljenja V3, Nestor Iličin, dobio je POHVALU.

Nastavnica matematike: Jelena Vukobrat

LITERARNI KONKURS - NARODNA BIBLIOTEKA „JOVAN POPOVIĆ“

Viktoria Laza, učenica V-1, osvojila je treće mesto na konkursu za najbolji literarni rad koji je raspisala Narodna bibiloteka „Jovan Popović“

Nastavnica Božana Grbić

OPŠTINSKO TAKMIČENjE U PLIVANjU

Našu školu su predstavljali sledeći učenici:

Jana Bjelić IV-1

Nemanja Galić I-2

Strahinja Mileusnić IV-2

Milan Galić IV-1

Vladan Čubrilo I-2

Stefan Simić IV-2

Nina Tornjanski III-2

Maša Beronja IV-1

Milica Matijević VI-1

Dejan Veskov VII-1

Dejana Veskov V-1

Srđan Božin VII-2

Marija Pešić VI-2

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Vasa Mikalački

REPUBLIČKO TAKMIČENJE U PLIVANJU

Našu školu predstavljaji su sledeći učenici:

Milan Galić IV1, disciplina 50m delfin

Maša Beronja IV1, disciplina 50m kraul

Jana Bjelić IV1, disciplina 50m prsno

Dejana Veskov V1, disciplina 50m leđno

Milica Matijević VI1, disciplina 50m kraul

Marija Pašić VI2, disciplina 50m prsno

Srđan Božin VII2, disciplina 50m delfin

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Vasa Mikalački

"SVETOSAVSKA MOZGALICA" 2015.

Takmičenje iz matematike, Teodor Iličin, VIII-1 osvojio je PRVO mesto.

Nastavnica matematike Jelena Vukobrat

 

 ODBOJKA

Ženska ekipa je zauzela 3. mesto na opštinskom takmičenju, a činile su je učenice:

Ivana Đomparin VII-2

Dunja Skuban VII-2

Minja Krvopić VII-1

Bojana Žeravica VII-1

Marija Pašić VI-2

Ivana Novaković VI-2

Marina Adamović VIII-2

Ivana Bodiroža VIII-2

Ivana Milovanov VIII-1

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Goran Arnuš

 

Muška ekipa je zauzela 2. mesto na opštinskom takmičenju, a činili su je:

Nikola Miladinov VII-2

Petar Živković VII-1

Jovan Kuburić VII-1

Dejan Veskov VII-1

Filip Kokotović VIII-3

Miloš Todorović VIII-2

Uroš Vidicki VIII-2

Nenad Raković VIII-2

Ivan Oličkov VIII-2

Luka Latković VIII-2

Mito Kukić VIII-2

Miroslav Bočarac VIII-1

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Goran Arnuš

RUKOMET

Muška ekipa je zauzela 2. mesto na opštinskom takmičenju, a činili su je:

Miroslav Bočarac VIII-1

Maksić Nikola VIII-1

Filip Kokotović VIII-3

Miloš Todorović VIII-2

Nenad Raković VIII-2

Veljko Kovačević VIII-2

Marko Krnić VII-1

Jovan Kuburić VII-1

Branislav Rofa VII-1

Stefan Turudija VIII-2

Mito Kukić VIII-2

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Goran Arnuš

Ženska ekipa je zauzela 3. mesto na opštinskom takmičenju, a činile su je:

Ivana Bodiroža VIII-2

Marina Adamović VIII-2

Minja Krvopić VII-1

Ivana Đomparin VII-2

Ivana Milovanov VIII-1

Una Babić VI-1

Doroteja Grastić VI-2

Milica Jarić VII-2

Katarina Pioker VII-2

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Goran Arnuš

KOŠARKA

Ekipa devojčica osvojila je 3. mesto na opštinskom takmičenju. Ekipu su činile:

Katarina Oličkov V-3

Anđela Jovanov V-1

Una Sandić VIII-1

Nikolina Milošev VII-1

Zorica Markov VIII-2

Ivana Bodiroža VIII-2

Ivana Milovanov VIII-1

Marijana Kovačević VIII-1

Ivana Đomparin VII-2

Marina Adamović VIII-2

Anastasija Kozma VII-2

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Vasa Mikalački

 

Ekipa dečaka je zauzela 1. mesto na opštinskom takmičenju i ostvarila plasman na okružno takmičenje, gde su osvojili 3. mesto. U ovoj ekipi bili su:

Ivan Oličkov VIII-2

Filip Kokotović VIII-3

Nenad Raković VIII-2

Luka Latković VIII-2

Miloš Todorović VIII-2

 Stefan Turudija VIII-2

Martin Miodrag VIII-1

Miroslav Bočarac VIII-1

Ivan Stojadinov VI-2

Jovan Kuburić VII-1

Veljko Kovačević VIII-2

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Vasa Mikalački

 

DAN EVROPSKIH JEZIKA

Petočlana ekipa naše škole se izborila za TREĆE mesto, a ekipu su činili:

Luka Đukić V-3

Iva Marojka VI

Minja Krvopić VII-1

Marina Adamović VIII-2

Ivan Oličkov VIII-2

Nastavnik: nastavnica engleskog jezika Milena Mučalov i nastavnica nemačkog jezika Katarina Tornjanski

ZMAJARIJADA „DODIRNI NEBO 2014.“

Ukrasni zmaj, TREĆE mesto

Ivana Bodiroža VIII-2

Marina Adamović VIII-2 

Milica Đorić VIII-3

Nastavnik TiO: Svetlana Pavlović

Kutijasti zmaj

Dejan Veskov VII1,

Teodor Iličin VIII1,

Nenad Raković VIII2

Nastavnik fizike: Jelena Vulić

OPŠTINSKO TAKMIČENjE FIZIKA

Nikola Albulov, VI-1

Srećko Glušica, VI-1

David Janjić, VI-1

Bojana Žeravica, VII-1 

Teodor Iličin, VIII-1 1. mesto, plasman na okružno takmičenje, 2. mesto na okružnom takmičenju

Nastavnik fizike: Jelena Vulić

 OPŠTINSKO TAKMIČENjE NEMAČKI JEZIK

Ivana Jovin VIII-3

Nastavnik nemačkog jezika Katarina Tornjanski

OPŠTINSKO TAKMIČENjE ENGLESKI JEZIK

Uroš Vidicki, VIII-2

Tanja Stepanov, VIII-2

Lazar Dikić, VIII-3

Nastavnik engleskog jezika Milena Mučalov

OPŠTINSKO TAKMIČENjE HEMIJA

Živković Petar, VII-1

Erdeljan Nenad, VII-1

Mirčić Selena, VII-1

Iličin Teodor, VIII-1 1.mesto opštinsko takmičenje, 1. mesto okružno takmičenje, plasman na republičko takmičenje

Nastavnik Dragana Vunjak

OPŠTINSKO TAKMIČENjE MATEMATIKA

III razred:

Tara Terno, III-1, DRUGO MESTO 

Ivana Erdeljan, III-1 

Simona Mirčić, III-1

Učiteljica Draško Draženka

Milan Ludajić, III-2 

Učiteljica Gordana Mišković

 IV razred:

Gordana Stepanov, IV-2 

Učiteljica Dušica Matejin

Nestor Iličin, V-3 2.mesto, plasman na okružno takmičenje

Manić Ivana, V-1, peto mesto, plasman na okružno takmičenje

Katarina Blažić, V-3

Milica Adamović, V-2

Tijana Terzin, V-1

Miloš Babić, VII-2

Teodor Iličin, VIII-1 2. MESTO, plasman na okružno takmičenje

Nenad Raković, VIII-2

Nastavnik matematike Jelena Vukobrat

 

OPŠTINSKO TAKMIČENjE SRPSKI JEZIK

Katarina Blažić, V-3, 3. mesto

Nestor Iličin, V-3

Jelena Vlačić, V-3

Nastavnica srpskog jezika Božana Grbić

Marko Bajkin, VI-2, 3. mesto

Mira Radošević, VI-1

Nastavnica srpskog jezika Renata Vujadinov

 

OPŠTINSKO TAKMIČENjE ISTORIJA

Nestor Iličin, V-3, 3. mesto, plasman na okružno takmičenje

Dejan Palatinuš, V-2

Srećko Glušica, VI-1

Marinko Beloš, VI-1

Milan Veskov, VIII-2

Dejan Kostić, VIII-3

Igor Vujin, VIII-2

Nastavnik istorije Marko Milošev

OPŠTINSKO TAKMIČENjE U  FUDBALU

Muška ekipa zauzela 3. mesto:

Martin Miodrag, VIII-1

Maksić Nikola, VIII-1

Miroslav Bočarac, VIII-1

Mito Kukić, VIII-2

Igor Vujin, VIII-2

Nenad Raković, , VIII-2

Demić Aleksa, VII-1

Krnić Marko, VII-1

Kuburuć Jovan, VII-1

Ženska ekipa:

Ivana Bodiroža, VIII-2

Marina Adamović, VIII-2

Anastazija Kozma, VII-2

Dunja Skuban, VII-2

Katarina Pioker, VII-2

Minja Krvopić, VII-1

Martina Kovačević, VII-1

Nikolina Milošev, VII-1

Ivana Đomparin, VII-2

Nastavnik fizičkog vaspitanja Goran Arnuš

 

OPŠTINSKA SMOTRA RECITATORA

Kaloper Nemanja, I-1, plasman na zonsku smotru recitatora

Albulov Mina, I-1

Učiteljica Nataša Imbronjev Cucić

Katarina Vranković, I-2

Učiteljica Snežana Perović

Zobenica Adrijana, III-1

Učiteljica Draženka Draško

Ćirić Desanka, IV-2

Učiteljica Dušica Matejin

Čongradin Milica, V-2

Nastavnica srpskog jezika Božana Grbić

OPŠTINSKO TAKMIČENjE IZ BIOLOGIJE

Nestor Iličin, V-3, 2. mesto,plasman na okružno takmičenje

Ivana Manić, V-1, 2. mesto

Bojan Ludajić, V-3, 3. mesto

Marko Bajkin, VI-1

Srećko Glušica VI-1

Nenad Erdeljan VII-1

Selena Mirčić VII-1

Predrag Todorović VII-1

Nenad Raković VIII-2

Nastavnica Biologije Nevenka Đurić Kun

REPUBLIČKO TAKMIČENjE U DžUDOU

Luka Latković VIII-2, 3. mesto

OKRUŽNO TAKMIČENjE U SPORTSKOJ GIMNASTICI

Ekipa devojčica:

Una Babić VI-1

Kristina Labadi V-3

Marijana Petrović VI-1

Sanela Salkić VI-1

 

Ekipa dečaka: 2. mesto

Marko Francuski V-3

Mihajlo Francuski V-3

Slaviša Terzin V-3

Mihalj Vasa V-3

Pojedinačna konkurencija

Mihalj Vasa V-3, plasman na međuokružno takmičenje

Nastavnik fizičkog vaspitanja Mikalački Vasa

OPŠTINSKO/OKRUŽNO/REPUBLIČKO TAKMIČENjE- MALE OLIMPIJSKE IGRE 

Ekipa dečaka treći razred  1. mesto opštinsko, 1. mesto okružno, 1. MESTO U REPUBLICI

Gavrilov Marko, III-2

Gajić Lazar, III-2

Ludajić Milan, III-2

Đukić Branislav, III-2

Stepanov Dušan, III-2

Tica Dragoljub, III-2

Injac Luka, III-1

Janjić Dario, III-1

Ljubojević Nemanja,III-1

Popov Marko, III-1

Savić Milan, III-1

Ćirić Danilo, III-1

Učiteljica Gordana Mišković

Ekipa devojčica treći razred- 1. mesto opštinsko, 1. mesto okružno, 4. mesto u republici:

Antonić Katarina, III-2

Sretenović Emilija, III-2

Živić Mia, III-2

Iličin Nađa, III-2

 Mijatović Nevena, III-2

Tornjamnski Nina,III-2

Erdeljan Ivana, III-1

Jakšić Jovana, III-1

Krasić Andrijana, III-1

Miladinov Danijela,III-1

Mirčić Simona, III-1

Mrvičić Milica, III-1

Učiteljica Draško Draženka

ŠTA ZNAŠ O SAOBRAĆAJU- OPŠTINSKO TAKMIČENjE

Katarina Oličkov, V-3, treće mesto

Nestor Iličin, V-3, treće mesto

Una Babić, VI-1, treće mesto

Dejan Veskov, VII-1, treće mesto

Nastavnica TIO Svetlana Pavlović

OPŠTINSKO TAKMIČENjE- KVIZ „ ŠTA ZNAM O MOM GRADU“

Ekipa učenika- 2.mesto, nagrada računar za školu:

Nenad Raković,VIII-2

Teodor Iličin, VIII-1

Bojana Žeravica, VII-1

Nenad Erdeljan, VII-1

Nastavnica Olivera Gašić

OPŠTINSKA MANIFESTACIJA OOCK KIKINDA FESTIVAL MLADOSTI HUMANOSTI I LEPOTE

Ekipa učenika:

Mira Radošević,VI-1

Glušica Srećko, VI-1

Una Babić,VI-1

Doroteja Grastić, VI-2

Ivana Novaković, VI-2

Nikola Albulov, VI-1

Nastavnica biologije Nevenka Đurić Kun

OPŠTINSKO TAKMIČENjE U SAKUPLjANjU STAROG PAPIRA

NAŠA ŠKOLA SAKUPILA NAJVIŠE STAROG PAPIRA, OSVOJILA PRVO MESTO I NOVČANU NAGRADU U VREDNOSTI OD 45.000,00 DINARA

MINI ATLETIKA – OKRUŽNO/POKRAJINSKO TAKMIČENjE

Na okružnom takmičenju učestvovalo 43 učenika , a plasman na pokrajinsko takmičenje obezbedilo 13 učenika:

Lidija Jerinkić 4-2, skok u dalj,

Srđan Mihalj 4-2, skok u dalj,

Milan Galić 4-1, bacanje vorteksa,

Nina Sredić 5-1, trčanje na 60m,

Ivana Novaković ,6-2 trčanje na 300m,

Katarina Balažević, 5-1 trčanje na 300m,

Milica Matijević 6-1, trčanje na 600m,

Una Babić 6-1, skok u vis,

Aleksandar Kuburić 5-3, trčanje na 60m,

Žarko Kebić 6-2, trčanje na 300m,

Ognjen Radulaški 5-1, trčanje na 600m,

Nikola Francuski 6-1, skok u vis,

Strahinja Stankić 5-2, bacanje kugle.

Nastavnici fizičkog vaspitanja Vasa Mikalački i Goran Arnuš

MISLIŠA 2015.(takmičenje iz matematike na nacionalnom nivou)

Učestvovao 41 učenik naše škole

Drugu nagradu dobila je Milica Bodiroža 5-3

Treću nagradu Nestor Iličin 5-3

Pohvaljena je učenica Milica Adamović 5-2

Nastavnik matematike Jelena Vukobrat

KENGUR BEZ GRANICA 2015 (međunarodno takmičenje iz matematike)

Učestvovalo 84 učenika

Pohvale dobili sledeći učenici:

 Milica Mrvičić 2-2

Učiteljica Slavica Ljiljak

 Svetlana Tatić 2-1

Učiteljica Katica Jančić

 Ivana Erdeljan 3-1

Učiteljica Draženka Draško

Iličin Nestor 5-3

Nastavnica matematike Jelena Vukobrat

 41. MATEMATIČKI TURNIRU OŠ 2015. (Matematička olimpijada osnovnih škola Republike Srbije u matematici)

Učestvovala ekipa učenika u sastavu:

Stepanov Gordana, IV-2

Iličin Nestor, V-3, dobio pohvalu

Marojka Iva, VI-1

Jerkov Ivana, VII-2

Veskov Milan VIII-2

Nastavnica Dragana Volarov

KONKURS „NAJMASKOTA“ – FESTIVAL ČISTUNKO

U izradi maskote škole od reciklažnog materijala naša škola osvojila prvo mesto i novčanu nagradu u vrednosti od 200.000,00 dinara

Učiteljice Snežana Perović, Gordana Mišković, nastavnica TIO Svetlana Pavlović

 

OPŠTINSKO TAKMIČENjE POLAZNIKA ŠKOLICE SPORTA

Učenici od prvog do četvrtog razreda, polaznici školice sporta, 20 učenika

Nastavnik fizičkog vaspitanja Goran Arnuš

WILLKOMMEN Nemačko-austrijski kulturno edukativni Centar Willkommen iz Kraljeva organizovao je takmičenje iz poznavanja nemačkog jezika za učenike koji ga izučavaju kao drugi strani jezik. Takmičenje „Willkommen“ je bilo održano 16. maja 2015. godine na nivou cele države.

Učestvovalo 13 učenika:

Nikola Albulov, VI-1

Una Babić, VI-1

Gabrijela Kiš, VI-2

Milka Pokrajac, VI-2

Marija Pašić, VI-2

Doroteja Grastić, VI-2

Jula Radu, VI-2

Nenad Erdeljan, VII-1

Milica Grujić, VII-1

Minja Krvopić, VII-1

Miloš Babić, VII-2

Teodor Iličin, VIII-1

Ivana Jovin, VIII-3

Najbolje plasirani učenici:

Gabrijela Kiš, VI-2

Nenad Erdeljan, VII-1

Ivana Jovin, VIII-3

Nastavnica nemačkog jezika Katarina Tornjanski

NAUČNA OLIMPIJADA – TEMIŠVAR

Učešće učenika naše škole na naučnoj olimpijadi u Temišvaru u okviru projekta CSU Kikinda „Banat na Evropskom putu“. Učenici odmeravali svoja znanja iz oblasti geografije i biologije.

Učestvovali:

1.Božin Srđan,VII-2

2.Krvopić Minja, VII-1

3.Popović Danica, VII-1

4.Erdeljan Nenad, VII-1

5.Žeravica Bojana, VII-1

6.Čubrilo Luka, VII-2

Nastavnica biologije Nevenka Đurić Kun

Nastavnica geografije Olivera Gašić

 

OPŠTINSKO TAKMIČENjE U FUDBALU „LIGA BUDUĆIH ŠAMPIONA“

U okviru ovogodišnjeg fudbalskog školskog takmičenja učestvovalo je 7 osnovnih škola sa preko 300 učenika raspoređenih u 31 ekipu.

U generalnom plasmanu PRVO mesto, kao i prošle godine, zauzela je naša škola, čiju će vitrinu i ove godine krasiti prelazni pehar.

Među proglašenim najboljim igračima našli su se:

Dario Janjić, III-1

Ognjen Radulaški, V-1

Među najboljim strelcima:

Ognjen Đorić, II-2

Strahinja Stankić,V-2

Među najboljim golmanima:

Vanja Radulaški, II-2

Učenici drugog razreda zauzeli su PRVO mesto, četvrtog razreda DRUGO i petog razreda PRVO mesto.

Nastavnik fizičkog vaspitanja Vasa Mikalački

 

Pregled plasmana naših učenika na takmičenjima u organizaciji MPS

 

predmet

opštinsko

okružno

međuokružno

pokrajinsko

republičko

međunarodno

srpski jezik

5

-

-

-

-

-

biologija

9

1

-

-

-

-

matematika

12

3

-

-

-

-

Dopisna matematička olimpijada

-

-

-

-

1

-

Kengur

-

-

-

-

-

84

Misliša

-

-

-

-

41

-

Arhimedes

-

-

-

-

1 (5uč.)

-

recitatori

6

1

-

-

-

-

fizika

5

1

-

-

-

-

hemija

4

1

-

-

1

-

engleski

3

-

-

-

-

-

nemački

1

-

-

-

-

-

istorija

7

1

-

-

-

-

saobraćaj

4

-

-

-

-

-

Smotra scenskog učiteljskog stvaralaštva - predstava

-

-

-

-

1(12uč.)

-

odbojka- ekipe

2(21 uč.)

-

-

-

-

-

košarka – ekipe

2(22 uč.)

1(11 uč.)

-

-

-

-

rukomet - ekipe

2(20 uč.)

-

-

-

-

-

fudbal-ekipa

2(18 uč.)

-

-

-

-

-

stoni tenis – ekipe

1(3 uč.)

-

-

-

-

-

stoni tenis - pojedinačno

1

1

-

-

-

-

gimnastika-ekipa

2(8 uč.)

2(8 uč.)

-

-

-

-

gimnastika pojedinačno

1

1

1

-

-

-

atletika

43

43

-

13

-

-

plivanje

13

13

-

-

7

-

Male olimpijske igre-ekipno

5(60 uč.)

2(24 uč.)

-

-

2(24 uč.)

-

Džudo

1

1

-

-

1

-

 

Sumiran pregled učešća na takmičenjima u pojedinačoj i u ekipnoj konkurenciji:

 

 

opštinsko

okružno

međuokružno

pokrajinsko

republičko

međunarodno

pojedinačno

115

67

1

13

51

84

ekipno

16(152 uč.)

5(43 uč.)

-

-

4(41 uč.)

-