Jovan Popovic Kikinda

2013/14.

LogoJPopovic

facebook-logo-square-webtreatsetc 106120-3d-glossy-orange-orb-icon-people-things-people-worker  

 

 

 

AktivneSkole           12027596 162669527414365 4335412259158504929 n

Serbian Chinese (Simplified) English German Hungarian Italian Norwegian Romanian

Takmičenja 2013/14.

Opštinsko takmičenje - Srpski jezik

Peti razred:

Radošević Mira V-1, plasman na okružno

Bajkin Marko V-2, plasman na okružno

Nastavnik srpskog jezika Vujadinov Renata

Sedmi razred:

Raković Nenad VII-2

Oličkov Ivan VII-2

Nastavnik srpskog jezika: Marija Vojinović

 

Opštinsko takmičenje - Biologija

Peti razred:

Milica Ćirić, V-1, 61 poen

Srećko Glušica, V-1, 59 poena

Šesti razred:

Petar Živković, VI-1, 70 poena

Nenad Erdeljan, VI-1,  59poena

Sedmi razred:

Teodor Iličin, VII-1, 85 poena, drugo mesto, plasman na okružno takmičenje

Nastavnik biologije: Nevenka Đurić Kun

 

Opštinsko takmičenje – Matematika

Četvrti razred:

Iličin Nestor,IV-3,  drugo mesto na opštinskom, drugo mesto na okružnom takmičenju, učiteljica Ljiljana Marković

Manić Ivana, IV-1,treće mesto na opštinskom , učiteljica Gordana Mišković

Ludajić Bojan, IV-3, treće mesto, učiteljica Ljiljana Marković     

Šesti razred:

Babić Miloš,VI-2,  treće mesto,plasman na okružno takmičenje

Nastavnik matematike: Jelena Vukobrat

Sedmi razred:

Iličin Teodor, VII-1, drugi na opštinskom takmičenju, plasman na okružno

Adamović Marina,VII-2, četvrto mesto, plasman na okružno takmičenje

Nastavnik matematike: Jelena Vukobrat

 

Opštinska smotra recitatora

Drugi razred:

Zobenica Adrijana, II-1, plasman na zonsku smotru recitatora, plasman na pokrajinsku smotru

Učiteljica: Draško Draženka

Četvrti razred:

Čongradin Milica, IV-2

Učiteljica: Snežana Perović

Sedmi razred:

Andrea Ranđelović, VII-2

Ivana Bodiroža, VII-2

Nastavnik srpskog jezika: Vojinović Marija

 

Opštinsko takmičenje - rukomet

Ekipa dečaka – V mesto

Petkov Stevica, VIII-1

Košut Boris, VIII-1

Sredić Nikola, VIII-1

Grujić Aleksandar,VIII-1

Kokotović Filip, VII-3

Kuburić Jovan, VI-1

Todorović Miloš, VII-2

Bočarac muroslav, VII-1

Gavranov Slobodan, VIII-2

Đomparin Branislav, VIII-2

Vukmirica Mateja, VIII-2

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Vasa Mikalački

Ekipa devojčica – IV mesto

Adamović Marina, VII-2

Pioker Katarina, VI-2

Petkov Dejana, VIII-1

Todorović Tamara, VIII-1

Kozma Anbastazija, VI-2

Popović Kristina, VIII-2

Balaban Milica,VIII-1

Krtsa Duška, VIII-2

Kačavenda Jovana, VIII-1

Konstantinov Teodora, VIII-1

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Jelena Krvopić

 

Opštinsko takmičenje - odbojka

Devojčice:

Petkov Dejana VIII-1

Todorović Tamara VIII-1

Konstantinov Teodora VIII-1

Balaban Milica VIII-1

Kačavenda Jovana VIII-1

Bodiroža Ivana VII-2

Adamović Marina VII-2

Krvopić Minja VI-1

Popović Danica VI-1

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Jelena Krvopić

 

Republičko  takmičenje - plivanje

Milesusnić Strahinja, III-1

Bjelić Jana, III-1

Vukelić Dušan, IV-1

Veskov Dejana, IV-1

Matijević Milica, V-1

Pašić Marija, V-2

Novaković Ivana, V-2

Veskov Dejan, VI-1

Božin srđan, VI-2

Laković Srđan, VI-2

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Jelena Krvopić

 

Svetosavska mozgalica, takmičenje iz matematike povodim obeležavanja Dana škole OŠ „Sveti Sava“

Babić Miloš, VI-2, drugo mesto

Iličin Teodor, VII-1, prvo mesto

Vukmirica Mateja, VIII-2, prvo mesto

Krsta Duška, VIII-2, treće mesto

Nastavnik matematike: Jelena Vukobrat

 

Literarni konkurs na nivou opštine „Potraga za ludajom“

Adamović Marina,VII-2, drugo mesto

Nastavnik srpskog jezika: Marija Vojinović

 

Literarni konkurs gradske biblioteke „ Jovan Popović“

Anabela Šuštran, IV-2,  nagrada

Učiteljica: Snežana Perović

Kukić Milica, VIII-1, nagrada

Nastavnik srpskog jezika: Božana Grbić

 

Književna olimpijada

Književna olimpijada  je takmičenje koje  se odnosi na pokazivanje znanja iz književnosti za učenike VII i VIII razeda osnovne škole.

Duška Krsta, VIII-2

Vanesa Tenkeš, VIII-1

Nastavnik srpskog jezika: Božana Grbić

Raković Nenad, VII-2

Nastavnik srpskog jezika: Marija Vojinović

 

Međunarodno takmičenje iz računarske i informatičke pismenosti „ Dabar“

Iličin Teodor, VII-1 – pohvala

Uroš Vidicki, VII-2

Milica Đorić, VII-3

Ivana Bodiroža, VII-2

Oličkov Ivan, VII-2

Tomin Marinko, VII-2

Vujin Igor, VII-2

Nastavnik informatike i računarstva: Nenad Kihas

 

Takmičenje o bolestima zavisnosti u organizaciji OOCK Kikinda „ Kreni pravim putem“

Ekipa naše škole zauzela prvo mesto:

Vukmirica Mateja, VIII-2

Duška Krsta, VIII-2

Petkov Dejana, VIII-1

Nastavnik biologije: Nevenka Đurić Kun

 

Dopisna matematička olimpijada „ Arhimedes“

Skuban Dunja, VI-2, pohvala

Vujin Igor, VII-2, pohvala

Adamović Marina, VII-2, pohvala

Raković Nenad, VII-2, pohvala

Uroš Vidicki, VII-2, pohvala

Nastavnik matematike: Jelena Vukobrat

 

„Trka za srećnije detinjstvo“ u organizaciji OOCK Kikinda

Prvi razred

Tatić Svetlana, I-1, treće mesto

Učiteljica: Jančić Katica

Drugi razred:

Stepanov Dušan, II-2, prvo mesto

Učiteljica: Zivlak Snežana

Treći razred:

Stepanov Gordana, III-2, treće mesto

Učiteljica: Dušica Matejin

Četvrti razred:

Sredić Nina, IV-1, drugo mesto

Učiteljica: Mišković Gordana

Radulović Milan, IV-2, prvo mesto

Učiteljica: Snežana Perović

Peti razred:

Babić Una, V-1, prvo mesto

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Jelena Krvopić

Sedmi razred:

Latković Luka, VII-2, drugo mesto

Nastavnik fizičkog vaspitanja:  Jelena Krvopić

 

Dodirni nebo – ZMAJARIJADA 2013.

Kutijasti zmaj:

Ekipa, drugo mesto:

Petkov Stevica, VIII-1

Martin Miodrag, VII-1

Raković Nenad, VII-2

Nastavnik fizike: Jelena Vulić

Ukrasni zmaj

Ekipa:

Krsta Duška, VIII-2

Adamović Marina, VII-2

Bodiroža Ivana, VII-2

Nastavnik likovne kulture: Smiljana Kojić Grandić, nastavnik tehničkog i informatičkog obrazovanja: Svetlana Pavlović

 

Opštinsko takmičenje - košarka

Ekipa devojčica osvojila prvo mesto u opštini, drugo mesto na okružnom i treće mesto na međuokružnom takmičenju:

Popović Ksenija,VIII-2

Markov Zorica, VII-2

Jovanov Anđela,VII-1

Balaban Milica, VIII-1

Petkov Dejana, VIII-1

Krsta Duška, VIII-2

Konstantinov Teodora, VIII-1

Adamović Marina, VII-2

Bodiroža Ivana, VII-2

Todorović Tamara, VIII-1

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Jelena Krvopić

Dečaci:

Oličkov Ivan VII-2

Turudija Stefan VII-2

Latković Luka VII-2

Petkov Stevica VIII-1

Todorović Miloš VII-2

Vukmirica Mateja VIII-2

Đomparin Branislav VIII-2

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Vasa Mikalački

 

Opštinsko takmičenje - fudbal

Ekipa:

Petkov StevicaVIII-1

Kukić Mita VII-2

Latković Luka VII-2

Krnić Marko VI-1

Kuburić Jovan VI-1

Demić Aleksa VI-1

Martin MiodragVII-1

Stojadinov Ivan V-2

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Vasa Mikalački

 

Opštinsko takmičenje - atletika

III razred

Stepanov Gordana, prvo mesto na opštinskom takmičenju, plasman na okružno takmičenje – 60m trčanje

IV razred

Kuburić Aleksandar

Francuski Marko

Francuski Mihajlo

Sredić Nina

Radulović Milan

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Jelena Krvopić

 

Opštinsko takmičenje - stoni tenis

Čubrilo Luka, VI-2

Iličin Teodor, VII-1

Ekipno drugo mesto u pojedinačnoj konkurenciji Luka Čubrilo četvrto mesto

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Vasa Mikalački

 

Opštinsko takmičenje - Fizika

Sedmi razred:

Teodor Iličin, prvo mesto na opštinskom, prvo mesto na okružnom, treće mesto na republičkom takmičenju

Martin Dragan, plasman na okružno takmičenje

Nastavnik fizike: Jelena Vulić

 

Kviz takmičenje u okviru manifestacija „ Mamut fest“

Sastav ekipe:

Bodiroža Ivana, VII-2

Adamović Marina, VII-2

Iličin teodor, VII-1

Dejan Kostić, VII-3

Nastavnik istorije: Marko Milošev

 

Opštinsko takmičenje - Hemija

Sedmi razred:

Iličin Teodor, prvo mesto 96 bodova, plasman na okružno takmičenje

Oličkov Ivan, prvo mesto 94 boda, plasman na okružno takmičenje

Vujin Igor

Raković Nenad

Nastavnik hemije: Dragana Vunjak

 

Opštinsko takmičenje - Engleski jezik

Osmi razred:

Gajić Tamara, VIII-2

Nastavnik engleskog jezika: Milena Mučalov

 

Opštinsko takmičenje - Nemački jezik

Osmi razred:

Jerkov Maja, VIII-2

Nastavnik nemačkog jezika: Katarina Tornjanski

 

Opštinsko takmičenje - Geografija

Sedmi razred:

Oličkov Ivan, drugo mesto, plasman na okružno takmičenje, treće mesto na okružnom takmičenju

Iličin Teodor, drugo mesto, plasman na okružno takmičenje

Vidicki Uroš, treće mesto

Nastavnik geografije: Olivera Gašić

 

Okružno takmičenje - Sportska gimnastika

Ekipa učenika  – osvojila DRUGO mesto:

Francuski Mihajlo IV-3

Francuski Marko IV-3

Mihalj Vasa, IV-3

Terzin Slaviša, IV-3

Latković Luka, VII-2

U pojedinačnoj konkurenciji

Latković Luka, VII-2, osvojio četvrto mesto i plasman na međuokružno takmičenje, učešće na međuokružnim takmičenju u Novom Sadu

Mihalj Vasa IV-3 osvojio drugo mesto na okružnom takmičenju i plasirao se na međuokružno takmičenje u Novom Sadu

Latković Luka i Mihalj Vasa ostvarili plasman na 7. SOŠOV

Nastavnik fizičkog vaspitanja: Vasa Miklački

 

Takmičenje „ Šta znaš o saobraćaju“

u "B" kategoriji: Ivana Novaković i Ivan Stojadinov V2,

u "C" kategoriji: Ivana Bodiroža VII2 i Stevica Petkov VIII1.

Ivan Stojadinov osvojio DRUGO mesto i plasman na okružno takmičenje.

Nastavnik tehničkog i informatičkog obrazovanja: Svetlana Pavlović

 

Gradsko takmičenje OOCK  Kikinda Festival humanosti, mladosti i lepote

Ekipa učenika šestog razreda u sastavu:

Skuban Dunja

Babić Miloš

Čubrilo Luka

Erdeljan Nenad

Krvopić Minja, osvojili su drugo mesto

Nastavnik biologije: Nevenka Đurić Kun

 

MALE OLIMPIJSKE IGRE

Učešće učenika nižih razreda na opštinskom, okružnom i republičkom takmičenju u Malim olimpijskim igrama

Ekipa prvog razreda, mešovito dečaci-devojčice prvi u opštini, plasman na okružno takmičenje, plasman na republičko takmičenje

Učiteljice: Jančić Katica, Slavica Ljiljak, nastavnik fizičkog vaspitanja: Jelena Krvopić

Ekipa drugog razreda mešovito dečaci-devojčice.

Učiteljice: Draško Draženka, Zivlak Snežana

Ekipa dečaka treći razred, prva na opštinskom takmičenju, plasman na okružno takmičenje

Ekipa devojčica, treći razred, prva na opštinskom takmičenju, plasman na okružno takmičenje

Učiteljice: Matejin Dušica i Ljiljana Piperski, nastavnik fizičkog vaspitanja: Jelena Krvopić

 

ARHIMEDES - matematički turnir u Beogradu

Učenici koji su činili ekipu naše škole su:

IV razred Nestor Iličin – III nagrada

V razred Iva Marojka

VI razred Petar Živković

VII razred Teodor Iličin

VIII razred Vanesa Tenkeš

Nastavnice matematike: Jelena Vukobrat i Dragana Volarov

Učteljica : Ljiljana Marković

 

Međunarodno takmičenje iz matematike „Kengur“

Učenici naše škole učestvovali su i ove godine (41 učenik), a POHVALU su dobili:

Nestor Iličin IV razred

Katarina Blažić IV razred

Bojan Ludajić IV razred

Učiteljica: Ljiljana Marković

Ivana Manić IV razred

Učiteljica: Gordana Mišković

Teodor Iličin VII razred

Mateja Vukmirica VIII razred

Nastavnica matematike: Jelena Vukobrat

 

Republičko  matematičko takmičenje „ Misliša“ za učenike od prvog do četvrtog razreda ( 43 učenika). Najbolje rezultate postigli učenici:

Tara Terno, drugi razred, učiteljica: Draško Draženka- pohvala

Iličin Nestor, četvrti razred, učiteljica: Ljiljana Marković- pohvala

 

Opštinsko takmičenje – fudbal - „ Liga budućih šampiona“ u organizaciji fudbalskog kluba  „Mladi vukovi“

Učešće uzele ekipe učenika od prvog do šestog razreda. Takmičenje se realizovalo tokom školske godine.

U generalnom plasmanu učenici naše škole osvojili su PRVO mesto, tako da nam je pripao prelazni pehar koji svake godine pripadne pobedniku za tekuću školsku godinu.

Učenici I razreda osvojili su PRVO mesto, učenici II razreda osvojili su PRVO mesto, učenici III razreda osvojili su TREĆE mesto, učenici IV razreda DRUGO mesto, učenici V razreda PETO mesto i učenici VI razreda osvojili su ČETVRTO mesto.

Najbolji golgeter ovog takmičenja je Janjić Dario, učenik II razreda naše škole, sa postignutih 47 golova.

Učiteljica: Draško Draženka, nastavnik fizičkog vaspitanja Vasa Mikalački i Igor Radulović, roditelj učenika četvrtog razreda

 

Likovni konkurs "Crtam ono što volim"

U Velikoj akciji Pošte Srbije, radne jedinice "Srbijamarka" i "Politikinog zabavnika" učestvovali su i učenici naše škole. U pitanju je likovni konkurs za poštansku marku pod nazivom "Crtam ono što volim".

Martina Kovačević VI1 dobitnik diplome

 

KVIZ održan povodom Evropskog dana jezika u OŠ „Sveti Sava“

Naš petočlani tim, činili su:

Saška Balaban V1,

Srđan Božin VI2,

Uroš Vidicki VII2,

Dejana Petkov VIII1 i

Maja Jerkov VIII2.

PRVO mesto su podelili timovi OŠ „Jovan Popović“ i „Vuk Karadžić“, drugo mesto je pripalo OŠ „Sveti Sava“, dok je treće mesto zauzela OŠ „Feješ Klara“.

Nastavnici: Milena Mučalov, nastavnik engleskog jezika; Katarina Tornjanski, nastavnik nemačkog jezik

 

Energija je svuda oko nas 2013.

Energija svuda je svuda oko nas je manifestacija koja se odvija u osnovnim i srednjim školama i predškolskim ustanovama u AP Vojvodini tokom 2013. godine, koja je u Evropi proglašena godinom obnovljivih izvora energije.

Projekat je nastao iz potrebe da se probude interesovanja mnogih, a pre svega mladih, koje u budućnosti čeka ne mali problem kada je reč o energiji. Namera je da se ukaže da energije nema u izobilju, da se javljaju energetske krize, ali i da se iniciraju mladi na kreativno ponašanje, da svojim predlozima ukažu na mogućnosti  njihovog prevazilaženja korišćenjem obnovljivih izvora i štednjom energije. Uz podršku Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje,  upravu i nacionalne zajednice ovaj projekat se realizuje treći put. Organizator i realizator je Centar za razvoj i primenu nauke, tehnologije i informatike.

Naša škola treću godinu za redom osvaja nagradu. Ove godine TREĆE mesto  za rad u SketchUp-u osvojio je Miloš Babić učenik VI2. Strahinja Tanackov VIII1, Stevica Petkov VIII1 i Duška Krsta VIII2 su u kategoriji "Modeli ili makete" napravili Vetrogenerator-punjač mobilnog telefona, pozvani su da demonstriraju rad i pohvaljeni od strane organizatora.

Nastavnik: Svetlana Pavlović, nastavnik tehničkog i informatičkog obrazovanja

 

Likovni konkurs "Kengur bez granica"

Povodom matematičkog takmičenja "Kengur bez granica", organizovan je likovni konkurs. Naši učenici su učestvovali na ovom konkursu, a crtež učenice IV razreda Anabele Šuštran će se naći među 12 najboljih radova na ovogodišnjem kalendaru matematičkog takmičenja "Kengur bez granica".

 

Opštinsko takmičenje - Istorija

Peti razred:

Srećko Glušica

Marinko Beloš

Nemanja Francuski

Šesti razred:

Nenad Erdeljan

Sedmi razred:

Ivan Oličkov

Teodor Iličin

Dejan Kostić

Osmi razred:

Mateja Vukmirica VIII2 osvojio je PRVO mesto na opštinskom, PRVO mesto na okružnom i TREĆE mesto na republičkom takmičenju.

Nastavnik istorije: Marko Milošev

 

Opštinska smotra folklornog stvaralaštva

Opštinska smotra folklornog stvaralaštva za decu i odrasle održana je 12. aprila u Nakovu. Naš dečiji folklorni ansambl su predstavljali učenici prvog razreda. Izveli su splet igara iz Banata, pod stručnim rukovodstvom koreografa Nataše Imbronjev Cucić.

 

XII Beogradski festival pisaca za decu "Vitezovo proleće"

Književni časopis za decu Vitez osnovan je pre trinaest godina i vode ga naši najpopularniji pisci za decu. Časopis ima i svoju slavu - Vasilije Ostroški, pa je tim povodom osnovan i Beogradski festival pisaca za decu koji svake godine raspisuje konkurs. Preko dvanaest hiljada crteža, pesama, priča i pismenih zadataka iz srpskog jezika učestvovalo je na ovom konkursu, a među najboljim radovima našao se i rad našeg učenika IV razreda Iličin Nestora.


Pregled plasmana naših učenika na takmičenjima u organizaciji MPS

 

predmet

 

opštinsko

 

okružno

 

međuokružno

 

pokrajinsko

 

republičko

 

međunarodno

srpski jezik

4

2

-

-

-

-

biologija

5

1

-

-

-

-

matematika

13

4

-

-

-

-

dopisna matematička olimpijada

-

-

-

-

5

-

Kengur

-

-

-

-

-

41

Dabar

-

-

-

-

-

7

Misliša

-

-

-

-

43

-

Arhimedes

-

-

-

-

1 (5)

-

recitatori

4

1

-

1

-

-

fizika

2

2

-

-

1

-

hemija

4

2

-

-

-

-

engleski

1

-

-

-

-

-

nemački

1

-

-

-

-

-

istorija

8

1

-

-

1

-

geografija

3

2

-

-

-

-

saobraćaj

4

1

-

-

-

-

folklorna smotra - grupa

1

-

-

-

-

-

odbojka- ekipe

1

-

-

-

-

-

košarka – ekipe

2

1

1

-

-

-

rukomet - ekipe

2

-

-

-

-

-

fudbal-ekipa

1

-

-

-

-

-

stoni tenis – ekipe

1

-

-

-

-

-

stoni tenis - pojedinačno

2

-

-

-

-

-

gimnastika-ekipa

1

1

-

-

-

-

gimnastika pojedinačno

5

5

2

-

-

-

atletika

6

1

-

-

-

-

plivanje

-

-

-

-

10

-

Male olimpijske igre-ekipno

4

3

-

-

1

-

 

Sumiran pregled učešća na takmičenjima u pojedinačoj i u ekipnoj konkurenciji:

 

 

opštinsko

 

okružno

 

međuokružno

 

pokrajinsko

 

republičko

 

međunarodno

pojedinačno

62

22

1

1

60

48

ekipno

13

5

2

-

2

-